5 különbség a FAT akkreditáció és a felnőttképzési engedély között
Tudod, akkreditációs eljárás már nem létezik. Tehát ne akarj új akkreditációs eljárást elindítani, mert nem tudsz, már több, mint egy éve.
Ami a régi, FAT akkreditáció helyett van, azt most úgy hívjuk, hogy felnőttképzési engedély.
Tá-táááám! :-)
A régi FAT akkreditáció és az új felnőttképzési engedély mögött gyakorlatilag ugyanaz a logika van, de vannak közöttük különbségek. Nem árt, ha ezeket a különbségeket akkor is elolvasod, ha akkreditációd nincs/nem volt most viszont akarsz felnőttképzési engedélyt. Ha pedig volt/van érvényes intézményakkreditációd és most gondolkodsz az engedélyben, akkor pláne fontos, hogy tisztában légy azzal, mi vár rád.
5 alapvető különbség a FAT akkreditáció és a felnőttképzési engedély között:
1. a képzési program változtathatósága az engedélynél
2. a FAT akkreditációval ellentétben az engedélynél a programon keresztül engedélyeztetsz, a programot tolod be, mint valami "trójai falovat"
3. "A" (OKJ-s képzések), "B" (egyéb szakmai képzések), "C" (nyelvi képzések) képzési köröknél fél milliós vagyoni biztosíték az engedélynél
3. "A" (OKJ-s képzések), "B" (egyéb szakmai képzések), "C" (nyelvi képzések) képzési köröknél fél milliós vagyoni biztosíték az engedélynél
4. az engedély fenntartásához több papírmunka kell, tehát a papírmunkára jobban oda kell majd figyelned, nem lesz elég, hogy kétévente egyszer, jó esetben, ránézel
5. a FAT intézményakkreditáció 4 évre, az engedély határozatlan időre szól
Miért fontosak a különbségek? Mert állítólag nemsokára jönnek a pályázatok. Én nem értek a pályázatokhoz, azt tudom, amit az ügyfeleimtől hallok.
A pályázatoknál pedig állítólag szükséges lesz a felnőttképzési engedély. Szóval jó, ha tudod, mibe vágsz bele. Addig is:
Sok tanfolyamot kívánok Neked,
Pásztor Eszter
Független Felnőttképzési Szakértő
Megjegyzések
Megjegyzés küldése